Wanhopige liefde en tedere wreedheid
Koningin Phaedra’s man is spoorloos. In zijn afwezigheid groeit Phaedra’s vurige verliefdheid voor zijn zoon Hippolytus. Haar hele leven draait om deze apathische prins die zich alles wat zij hem aanbiedt laat welgevallen. Phaedra gaat tot het uiterste om zijn onverschilligheid te breken. Haar wanhopige liefde leidt er toe dat het hele koningshuis in een orgie van geweld in elkaar stort.
Phaedra’s Love is een eigenzinnige, ontregelende, eind 20e eeuwse Phaedra-versie die op brute en poëtische wijze de vraag stelt ‘hoe te leven’. De Britse Sarah Kane schreef het werk in 1996, drie jaar voordat zij op 28-jarige leeftijd zelfmoord pleegde. Ze liet een berucht en confronterend oeuvre achter dat gekenmerkt wordt door een extreme mate van fysiek en verbaal geweld tussen mensen: Blasted, Phaedra’s Love, Cleansed, Crave en 4.48 Psychosis.
De jonge Duitse regisseuse Susanne Kennedy won in 2005 bij haar afstuderen aan de Amsterdamse regieopleiding de aanmoedigingsprijs voor jong regietalent. Na twee voorstellingen over de beroemde vrouwen Maria Stuart en Jacky Onassis waagt Kennedy zich aan de mythische Phaedra in haar eerste regie bij het Nationale Toneel.
spel Marie-Louise Stheins, Jobst Schnibbe, Merijn de Jong, Annelien van Binsbergen, Flip Filz en Ben Ramakers
regie Susanne Kennedy | vertaling Oscar van Woensel | dramaturgie Hannah Roelofs | decor Lena Müller kostuums Katrin Bombe | muziek Richard Janssen
Op do 6 september is er na afloop een nagesprek door Hadassah de Boer
Prijzen: 17,50 / 15,00
|