Home
Programma
Bellevue Lunchtheater
BIES
Fluisterende olifanten
De Tekstsmederij
Het Nieuwe Lied
Nachtgasten
Pop Arts Festival
Kassa-info
Prijsbeleid
Accommodatie
Educatie
Service
Contact
Brochure & E-nieuwsbrief
Volg ons!
...........................................


dinsdag 27 november 2012 / 20:30
Deze voorstelling is reeds geweest.
De ongelukkige dag
Kofferband / Orkater De Nieuwkomers

Het wel en wee van Jan Modaal.

Kofferband, begonnen op het Over het IJ festival in 2010, is een collectief van vijf muzikanten en een regisseur. Voor deze voorstelling wordt de Kofferband aangevuld met de acteurs Krisjan Schellingerhout en Benjamin Moen. Door de combinatie van muziek, geluid en licht probeert de Kofferband een werkelijkheid te scheppen waarin de alledaagse handelingen en situaties worden vervormd en waardoor gewoon ineens niet meer zo gewoon is.

In hun nieuwe voorstelling laten zij een dag zien uit het leven van twee meedogenloze ondervragers in een dictatuur hier ver vandaan.
De mannen werken op kantoor, een gewoon kantoor, gewoon in een buitenwijk, maar die wel gewoon goed te bereiken is met de bus. Ze werken aan gewone bureaus, met gewone potloden, een gewone puntenslijper, die het soms ineens gewoon niet doet, gewoon A4-papier, in gewone ordners en drinken hun koffie uit gewone plastic bekertjes.

Ze hebben gewone broodtrommels, met gewone boterhammen, die niet schuin, maar gewoon doormidden zijn gesneden en waar gewoon kaas op zit. Dan zijn er de mensen, gewone mensen, die gewoon dingen gezegd hebben die ze gewoon niet hadden moeten zeggen en die vervolgens gewoon ondervraagd moeten worden, omdat ze dat gewoon niet hadden moeten doen.
En dan de mannen zelf, gewone mannen, die zich soms gewoon afvragen of dit het nou is, maar die gewoon van vissen houden en gewoon van voetbal en gewoon in het algemeen van dingen die gewone mannen leuk vinden.
Kortom, een doodgewoon kantoor met doodgewone ondervragers in een doodgewone dictatuur waar nooit iets gebeurt, totdat één van hen die ene dag besluit nog een tweede kop koffie te nemen.

Orkater begon in 2006 met De Nieuwkomers. Jonge professionele theatermakers krijgen de gelegenheid om binnen Orkater hun eigen muziektheatervoorstelling te maken.

Einde +- 21.45 uur

spel Benjamin Moen, Krisjan Schellingerhout muziek Thijs Felperlaan (gitaar)  Colin Linnekamp (zang, drums, gitaar, mondharmonica), Jules Timmers (toetsen), Houk van Warmerdam (bas, gitaar, mondharmonica), Mees van Warmerdam (drums) tekst, regie Jeek ten Velden

Prijzen: € 15,00 / € 12,50

.............................................................................................


Alle speeldata