foto Mara Vissers

Mijn geheime vader

TG Goed Gezelschap
wo 19 nov en do 20 nov

Onze vader had vier paspoorten, vier rijbewijzen, meerdere identiteiten en een zwarte koffer vol geheimen. Hij werkte veertig jaar als geheim agent bij de AIVD, de Nederlandse veiligheidsdienst en leidde een leven dat zelfs voor ons, zijn kinderen, een mysterie bleef. 

Hij sprak Russisch aan de telefoon, verdween plotseling wekenlang en keerde terug met een andere auto, een nieuwe look – en altijd dat raadselachtige zwijgen. 

Hij vertelde niets over zijn missies, niets over de gevaren die hij trotseerde, niets over de rollen die hij speelde als ‘Meneer Luga’ zijn codenaam als geheim agent.
Nu hij met pensioen is, onthult hij mondjesmaat zijn verhaal – wie was hij echt? In Mijn geheime vader doorbreken theatermakers Klemens en Klavertje Patijn het zwijgen uit hun jeugd en delen de last van hun vaders geheime leven. Hoe blijf je jezelf in een wereld van maskers en gevaar? En wat doet dat met de mensen die van je houden?

Mijn geheime vader is een meeslepende zoektocht naar waarheid, identiteit en de onzichtbare oorlog achter de schermen. Na Senang en PIANOSTEMMEN keert Tg Goed Gezelschap terug met een verzwegen en waargebeurd verhaal over de complexiteit van geheimhouding en de impact daarvan. In 2025 vieren we tachtig jaar vrijheid en het tachtigjarige jubileum van de geheime dienst. Door de geopolitieke spanningen zijn geheime diensten wereldwijd actiever dan ooit. Deze verrassende en spannende muziektheatervoorstelling herinnert ons eraan dat vrede, vrijheid en veiligheid niet vanzelfsprekend zijn. 

Credits

spel Klemens Patijn, Klavertje Patijn e.a.
idee en concept Klemens en Klavertje Patijn
regie Ria Mark
tekst Wessel de Vries 

Meer over de makers

In 2010 richtte Klemens TG Goed Gezelschap op. In juni 2011 maakte en speelde Klemens Patijn in het Atelier Oerol de succesvolle voorstelling Gewapend Beton. Voor Festival 5D regisseerde en schreef hij de voorstelling Happy Hour. In 2012 was zowel op Over ’t IJ en Festival 5D de voorstelling It Contains te zien. Klemens werd door Festival 5D gevraagd om een korte voorstelling in een container te maken. Festival 5D maakt het voor mensen met een fysieke en/of verstandelijke beperking mogelijk om  samen te werken met professionele kunstenaars en theatermakers. In augustus 2012 startte Klemens met de eindregie voor de voorstelling De laatste terugkeer van Sofia Villani, die ook te zien was op Festival 5D.

Inschrijven voor onze nieuwsbrief