Club Shaffy

AKF
di 11 mei en di 15 jun

Zes kleinkunstenaars werken onder begeleiding van Jurrian van Dongen aan nieuw Nederlandstalig muzikaal repertoire: liedjes, teksten en verhalen waarin taal, muziek en verbeelding samenkomen. De resultaten zijn te horen tijdens vier avonden in Theater Bellevue. 

Ramses Shaffy was een man van nieuwe, avontuurlijke initiatieven die bestaande kaders en genre-indelingen doorbrak. Origineel, levenslustig en vitaal. Zo klinken ook zijn liedjes. Daarom inspireert hij nog steeds jonge mensen. Met Club Shaffy presenteert het Amsterdams Kleinkunst Festival een jaarlijks terugkerend kleinkunstcollectief in de geest van Ramses Shaffy.

Jurrian van Dongen is een van de meest gelauwerde liedschrijvers van Nederland. Hij schreef voor Het Klokhuis, Het Zuidelijk Toneel en talloze artiesten, en won meerdere keren de Annie M.G. Schmidtprijs en de Willem Wilminkprijs. Binnen Club Shaffy begeleidt hij de makers in het schrijven en verdiepen van hun eigen liedteksten. Want, zoals Jurrian zelf zegt: “Met het Nederlandstalige lied gaat het best goed, maar er zijn nog weinig plekken waar je er beter in kan worden.” 

Meer over de makers

Het Amsterdams Kleinkunst Festival verwelkomt al sinds 1988 kleinkunstenaars in alle fasen van hun carrière. Het platform signaleert relevante ontwikkelingen in het genre, scout opkomende talenten, biedt persoonlijke professionele begeleiding en creëert ruimte voor ontmoeting en experiment. Het AKF streeft daarin voortdurend naar hoge kwaliteit, een eigenzinnige artistieke identiteit en een verrijking van het genre, met als doel een breed publiek te bereiken. 

Ramses Shaffy stierf kinderloos en zonder familie. Zijn laatste wens was dat zijn bezittingen en de toekomstige royalty’s naar jonge kunstenaars zouden gaan. Daartoe had hij al bij zijn leven een stichting opgericht, de Stichting Ramses Shaffy Fonds Voor Jonge Kunstenaars. Na Ramses’ overlijden kwam de stichting tot leven. 
 

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief