De Grote Ricardo
-
wo 29 apr20:30 - 21:50Grote Zaal
-
do 30 apr20:30 - 21:50Grote Zaal
-
vr 1 mei20:30 - 21:50pay what you canGrote Zaal
-
za 2 mei20:30 - 21:50Grote Zaal
-
zo 3 mei16:00 - 17:20Grote Zaal
Muziektheatervoorstelling over zonderlinge goochelaar is komisch, slim, totaal geschift en diep ontroerend
Recensies
Een prachtig, muzikaal eerbetoon de wankele mens. Theaterkrant
Credits
spel Simme Wouters en Jasper Stoop
tekst Simme Wouters
eindregie Jacob Derwig
compositie en muziek Radek Fedyk en het Amsterdams Andalusisch Orkest: Dwight Breinburg, Lea Besançon
decor en kostuums Lisanne Bovée
Meer over de makers
Jasper Stoop en Simme Wouters zijn sinds 2021 als Nieuwkomers verbonden aan Orkater. In hun filosofische, muzikale voorstellingen plaatsen ze vergeten figuren met diepgewortelde menselijke thema’s in een absurdistisch arena. Na De dingen die begraven liggen en Het nut van Edo Dompelmans over respectievelijk de zoekende en de nutteloze mens, is De Grote Ricardo, als sluitstuk van hun Nieuwkomersdrieluik, een liefdesverklaring aan de wankele mens.
Binnen het talentontwikkelingsprogramma Orkater/De Nieuwkomers zetten jonge musici en theatermakers hun ideeën om in muziektheaterproducties die gespeeld worden in theaters en op festivals door het hele land. De Grote Ricardo is de 30e productie van Orkater/De Nieuwkomers.
Orkater is al vijftig jaar hét muziektheatergezelschap van Nederland, waar verhalen worden verteld die nu belangrijk zijn en waar muziek evenveel waarde heeft als taal. Orkaterproducties zijn direct, gevoelig, gewaagd en gul.