De Mannen van Maria
-
do 14 nov20:30 - 22:10try out | pay what you canGrote Zaal
-
vr 15 nov20:30 - 22:10try outGrote Zaal
-
za 16 nov20:30 - 21:50avant premiereGrote Zaal
-
zo 17 nov16:00 - 17:20premiereGrote Zaal
Iedereen kent Michiel de Ruyter en Jan Pieterszoon Coen, maar van de vrouwen uit die tijd hebben we geen idee. De mannen van Maria vertelt het waanzinnige verhaal van een zelfstandige vrouw in ‘de Oost’ in 1625.
“Ondanks veel tegenslagen is de ondernemersdrift van Maria van Aelst leidend in haar verhaal. Door gebruik te maken van het koloniale systeem veranderde zij de geschiedenis en haar eigen lot, maar hoe erkennen we dat? Is het om op te hemelen of voor te vrezen en om rouwen? Dat is wat wij in deze voorstelling laten zien.” Maxine Palit de Jongh
“Hoe het Maria van Aelst gelukt is om zich binnen die mannenwereld zo’n rijkdom en positie te verwerven vind ik echt waanzinnig. En het is bizar met welke aanleiding ze oorspronkelijk naar Batavia is gestuurd. De mannen van Maria is een buitengewoon interessante beschrijving van die tijd door de ogen van een vrouw. Een tijd waarin de basis werd gelegd voor de latere koloniale overheersing van Indonesië.” Olivier Diepenhorst
Credits
monoloog door Anna Drijver
naar de gelijknamige roman van Anneloes Timmerije
tekst Maxine Palit de Jongh
regie Olivier Diepenhorst
In deze voorstelling wordt een koloniaal perspectief getoond waar vanuit uitbuiting, onderdrukking en seksueel grensoverschrijdend gedrag worden beschreven. Wij erkennen de pijn en de doorwerking van het koloniale systeem van Nederland waar dit verhaal onderdeel van is.