Presentatie de Schrijversstudio

De Schrijversstudio x Theater aan de Rijn
Bellevue voor Schrijvers
zo 21 feb 20:00
  • zo 21 feb
    20:00
    Theater aan de Rijn, Arnhem
    op tournee
    Niet verkoopbaar

Nieuw schrijftalent presenteert zich aan het publiek. Deze avond ben je getuige van een eerste vertaling van papier naar podium. Na de lezing gaan we met de schrijvers in gesprek. Wat heb je gehoord? Wat raakte je? Jouw reactie is welkom en waardevol. 

Verwacht gloednieuwe theaterteksten van aanstaande schrijvers Muze Brink en Jip Sevenhuysen, die een jaar persoonlijk worden begeleid door een schrijver of dramaturg. Onderdeel van het schrijfttraject zijn theatrale lezingen van de tekst, uitgevoerd door acteurs en geënsceneerd door een regisseur.

Muze Brink schrijft Fast Fashion, een poppenkast die de vreemde werkelijkheid ontbloot. Het speelt zich af binnen de vier wanden van een fast-fashion winkel, waar drie figuren hun dagen slijten: een oude vrouw die zich leegwerkt, een kledingjunk die stapels nieuwe collecties opsnuift, en Elly de paspop, die flarden taal van klanten en personeel herhaalt. Wanneer een jonge vrouw binnenkomt voor een sollicitatie, slaat de sfeer om. Kleine misverstanden groeien uit tot een rituele ontwrichting. Een voorstelling over vrouwelijke identiteit, vastzitten en rivaliteit. Muze wordt begeleid door Jibbe Willems.

Jip Sevenhuijsen schrijft Anna/Anna-twee, een verhaal over Anna, een defecte robot in de bediening die vandaag wordt geretourneerd en vervangen door Anna-Twee, het nieuwste model. Maar wanneer Anna-Twee ontwaakt, blijkt zij uitgerust met empathie en weigert ze haar voorganger uit te schakelen. Wat volgt is een gesprek over werk, miscommunicatie en niet meer mee kunnen doen. Jip wordt bij het schrijven begeleid door Elly Scheele.

Meer over de makers

Over De Schrijversstudio

Theater Bellevue en Dawn Collective startten in 2025 De Schrijversstudio: een werkplaats waar schrijvers hun talent kunnen ontwikkelen. Een plek voor begeleiding, inspiratie, soulmates, partners én een kennismaking met publiek. Ondervertegenwoordigde stemmen, biculturele, vrouwelijke en/of queer perspectieven krijgen bij De Schrijversstudio juist de ruimte en zijn een belangrijke bron voor nieuwe, meerstemmige verhalen voor theater.

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief