foto Perla van Kessel, Roel van de Ven

Het Debuut

Via Rudolphi
vr 7 nov en za 8 nov

Tijdens Het Debuut ontdek je de meest opvallende afstudeervoorstellingen van 2025. Op één avond zie je drie verschillende voorstellingen van dé theatermakers van de toekomst. Met Het Debuut geeft Via Rudolphi Producties al bijna 15 jaar de nieuwe generatie theatermakers een podium. Als één van de eersten zie je de makers van de toekomst, pioniers waar je ongetwijfeld nog veel van gaat horen. 

Tijdens afstudeerpresentaties en theaterfestivals in het voorjaar worden de debutanten gescout. Welke voorstellingen je gaat zien, blijft nog even een verrassing. De jonge makers worden dit jaar voor het eerst begeleid door Debuut-ers van het eerste uur George Tobal. 

Veel van de makers die eerder deelnamen aan Het Debuut groeien uit tot gevestigde namen, zoals: Rundfunk, George Tobal, Performancecollectief URLAND, La Isla Bonita, Tarik Moree en Tim Olivier Somer, Caro Derkx, Myrte Siebinga, Just van Bommel, Koen ter Braak en Jeroen van Arkel.

“Het concept staat garant voor ongepolijste theaterpareltjes van prille makers die je vaak later in het reguliere circuit weer tegenkomt” ★★★★ De Volkskrant (2023)

“Het Debuut [..] Een bijzonder, jaarlijks initiatief, dat niet genoeg geprezen kan worden en eigenlijk meer navolging verdient” ●●●● NRC (2023)

Credits

idee en concept Marie-Anne Rudolphi, Maarten van der Cammen
artistieke coaching: eer van den Berg, George Tobal
panel Bodil de la Parra,  Floor Nicolaas, Frank Noorland, George Tobal, Just van Bommel, Nicole van Vessum, Peer van den Berg, Sanne Boerma, de producenten van Via Rudolphi Producties
organisatie Via Rudolphi Producties
grafische vormgeving Perla van Kessel, Roel van de Ven

foto Perla van Kessel, Roel van de Ven
Inzoomen
foto Perla van Kessel, Roel van de Ven
Inzoomen

Meer over de makers

Via Rudolphi Producties produceert sinds 2011/2012 jaarlijks Het Debuut. Via Rudolphi Producties is een theaterhuis dat werkt met autonome spelende makers. Van net afgestudeerde toptalenten tot door de wol geverfde professionals die de hele wereld hebben gezien. Makers met een missie: ze vertellen eigen verhalen die nog niet genoeg verteld worden en pogen daarop een nieuw licht te laten schijnen. Onze voorstellingen zijn herkenbaar, aansprekend, prikkelend, emanciperend, confronterend, soms ongemakkelijk, quasi realistisch, met een beetje tragiek en veel humor.

Pay What You Can

betalen naar draagkracht

Inschrijven voor onze nieuwsbrief