De Hemelbestormers en een Kluizenaar

Esther Apituley
première
zo 31 mei 16:00
  • zo 31 mei
    16:00
    met Prikkelarme ontvangst
    Grote Zaal

Na hun succesvolle reeks met In de Schemering en Klokgelui, komen ze nu met De Hemelbestormers en een Kluizenaar. Het betreft hier een concertperformance — zo noemde een recensent het — waarin theater, muziek en literatuur schaamteloos in elkaar overvloeien, volgens de formule: plug & play.

Acteurs Julia Herfst (tevens gevierd zangeres) en Hans Dagelet (trompet, vooral acteur), en musici Esther Apituley (altviool, spel) en Guus Janssen (piano, orgel, spel) brengen een snelle, bewogen en energieke muziekvoorstelling over het bedwingen van chaos en paniek. Muziek en woorden brengen redding en troost.
De voorstelling mondt uit in een climax waarbij de schaterlach uiteindelijk zegeviert.

Drie karakters geven een concert dat verstoord wordt door een kluizenaar die ongevraagd de voorstelling binnenkomt. Hij, die liever afstand hield van mensen, raakt opgewonden door wat hij op het podium ziet en hoort. Uiteindelijk vinden de vier personages een gemeenschappelijke code om de voorstelling met ongebreidelde fantasie en levenslust tot een goed einde te brengen.

U hoort muziek uit allerlei genres van Bach, Chopin, Ellington, Janssen, Nat King Cole.

Credits

altviool, viool, slagwerk, spel Esther Apituley
zang, spel Julia Herfst
spel, trompet Hans Dagelet
piano, spel Guus Janssen
tekst Don Duyns, Daniil Charms, Samuel Beckett
regie Titus Tiel Groenestege

Een productie van Stichting Viola Viola

Wachtlijst

Inschrijven voor onze nieuwsbrief